KONST / Litografier / Litografi 13442021
nr 1344 2021
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Litografi, Signerad. Motivet: 22x31cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:43:22
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Raoul Dufy
Läs mer om Raoul Dufy